2019-07-22 12:10  -  LKS Płomień Czarny Las

Poznaliśmy pierwszego rywala w nowym sezonie !

Poznaliśmy pierwszego rywala w nowym sezonie !

Podokręg Częstochowa opublikował terminarz na sezon 2019/2020. W pierwszej kolejce, 17 sierpnia do Czarnego Lasu zawita spadkowicz z okręgówki Lotnik Kościelec.

W nowym sezonie w naszej grupie ,,A klasy,, zagra w sumie 5 nowych drużyn a są  to: Sparta Nowa Wieś, Orzeł Kiedrzyn, Lotnik Kościelec, Biała Gwiazda Krasice oraz Kmicic Kruszyna.

Poniżej garść najważniejszych informacji odnośnie regulaminu.


Rozgrywki Klasy A na poziomie Podokręgu Czestochowa w sezonie 2019/2020 toczyć się będą w dwóch, 14 - zespołowych grupach rozgrywkowych. Sezon rozpocznie się 17. sierpnia a runda jesienna zakończy się 9. listopada. Organ prowadzący rozgrywki nie przewidział rozgrywania spotkań w środku tygodnia.

Do grupy I, Klasy A przydzieleni zostali spadkowicze z Klasy Okręgowej: Lotnik Kościelec oraz Orzeł Kiedrzyn a także beniaminkowie: Sparta Nowa Wieś i Biała Gwiazda Krasice.

W grupie II Klasy A zagra spadkowicz, Olimpia Huta Stara oraz beniaminkowie: Unia Masłońskie i KS Kotowice.

Ostatnią różnicą miedzy grupami jest przydzielenie do grupy I Kmicica Kruszyna, który złożył pisemny wniosek o zmianę grupy rozgrywkowej. W zamian do grupy II trafił zespół Lotu Konopiska.

 

Znaczne są zmiany w regulaminie rozgrywek jeśli chodzi o awanse jak i spadki.

Bezpośredni awans do Klasy Okręgowej wywalczą zwycięscy rozgrywek w poszczególnych grupach. Zespół z 2. miejsca (grupa I oraz grupa II) z najlepszą średnią arytmetyczną (stosunek punktów do rozegranych spotkań) uzyska prawo gry w barażu z 2 zespołem rozgrywek Klasy A Podokręgu Lubliniec. Gospodarzem spotkania barażowego będzie zespół z lepszą średnią arytmetyczną. Zwycięzca tej rywalizacji uzyska promocję do rozgrywek Klasy Okręgowej.

Rozgrywki Klasy A opuszczą bezpośrednio zespoły, które zajmą 14. miejsce w końcowych tabelach. Zespoły z miejsc 13 w obu grupach Klasy A rozegrają jedno spotkanie barażowe o utrzymanie (będąc gospodarzami decydujących meczów) z drugimi zespołami rozgrywek Klasy B z zachowaniem prawidłowości:

13 zespół Klasy A, grupa I -  2 zespół Klasy B, grupa I

13 zespół Klasy A, grupa II - 2 zespół Klasy B, grupa II.


Dla zainteresowanych terminarz do pobrania pod linkiem

http://czestochowa.slzpn.katowice.pl/podokreg/czestochowa/aktualnosci/111/terminarz-klasy-a?fbclid=IwAR3aDuEwBnI4gWV0_9bv0yQevQnniasJYI0LapQZZ06Mob9MONexl2EPU3I